MALÉ VINAŘSTVÍ Z VELKÝCH NĚMČIC

Dělání vína je pro nás zábava. Pokušení. Kontakt s přírodou. Závazek odpovědnosti. Někdy i dřina. Ale hlavně ta zábava...
 

Naší představou je vyrábět omezené partie kvalitních vín, které budou mít snahu se odlišit od dnešních konvenčních a konzumních vín. Nechceme se vydat cestou úplně autentickou, ale rozhodně také nepodléháme  tlaku používání velkého množství krášlících přípravků do vín. Věříme, že z kvalitních hroznů lze vyrobit víno téměř samo. Bez zásahů chemie i samotného vinaře.

V sudech nám již zrají vína ze zajímavého ročníku 2014. Pro letošek volíme většinu vín s nižšími zbytkovými cukry tak, aby naplno vynikla jejich odrůdovost, mineralita a charakter. . Vína budou opět zařazena do dvou řad: Original a Opulent. V řadě Original naleznete naši klasiku-harmonická a plná moravská vína. V řadě Opulent jsou zastoupena robustní, něčím vybočující vína s příběhem. Vína jiná, opulentní...Třeba oranžové Rulandské šedé. Víno, které leží měsíce na slupkách a nebylo sířeno. Kdo by nechtěl ochutnat mohutnou čajovou symfonii?

Nehledejte prosím na našich lahvích ani různé medaile, to nás opravdu míjí. Víno je neměřitelné, je o pocitech a příbězích. Naše vína se žádných soutěží neúčastní. Příjemnější než lepit medaile na lahve, je pro nás přijet za zákazníky na ochutnávku a naše vína tam představit. Zároveň vás rádi přivítáme ve vlastním sklepě, kde budeme ochutnávat a užívat si ten nejkulturnější nápoj na světě.


Copyright © 2018 MARPHI | marphi design | Webnode