TANZBERG, MIKULOV

Vinařská společnost Tanzberg Mikulov je poměrně mladé vinařství. V roce 2009 oslavila 10. výročí. Naší snahou je navázat na staré a bohaté vinařské tradice této oblasti a v podobě vína Vám předávat co možná nejpříjemnější poznatky z tohoto kousku Jižní Moravy. Chceme Vám přinášet vína svěží, čistá a energická, a to nejen vína, ale takové by měly být i naše myšlenky k Vám.

 

Vinařská společnost Tanzberg Mikulov byla založena v roce 1999 dr. Vladimírem Železným. Do roku 2006 je tvůrcem vín Ing. Jaroslav Gala, v současné době je tvůrcem Zdeněk Tréšek.

Tanzberg Mikulov se zaměřuje na výrobu jen špičkových přívlastkových vín a jen z Mikulovska.

 

Naše kmenová vinice Turold v Mikulově patří k nejvěhlasnějším ve střední Evropě a je známa od 13. století. Patří k vůbec nejstarším registrovaným vinicím na Moravě.

Historické charisma našeho vinařství má základ v habánských sklepích z rudolfínské doby, v dlouhé a nepřerušené vinařské historii a, kromě jiného, je i místem, kde se poprvé na našem území vyráběl sekt, a to tradiční šampaňskou metodou.

 

Tanzberg Mikulov je, kromě jiného, vítězem soutěže TOP DESIGN vína ČR 2002.

Tanzberg Mikulov získal, kromě jiného, tituly NEJLEPŠÍ VÍNO ČR 2002 a 2003 a VÍNO ROKU 2004.

 

Tanzberg Mikulov je nositelem Zlaté medaile německého odborného časopisu "Alles über Wein" a držitelem jeho titulu "WINES OF EXCELLENT QUALITY".

Vína z Tanzbergu Mikulov jsou pravidelně podávána při přijetí hlav států na Pražském Hradě, při státních svátcích a významných událostech, organizovaných prezidentskou kanceláří.

 

Vína z Tanzbergu Mikulov byla po oficiální návštěvě ČR na objednávku dodána na japonský císařský dvůr.

Vína z Tanzbergu Mikulov jsou nabízena v prestižních restauracích Evropy, kromě jiného jsou trvale na vinném lístku slavné "hvězdné michelinové" restaurace Schwarzer Adler v Německu.

 

Vína z Tanzbergu Mikulov se těší prestiži mezi předními evropskými odborníky a vinaři. Připomeňme jen nedávný výrok v tisku Patricka Leflaiva, významného tvůrce burgundských vín z Puligny-Montrachet: "Když jsem v Česku, piji Tanzberg".


Copyright © 2018 MARPHI | marphi design | Webnode